تکنویاب | اخبار تکنولوژی

Mobile 1 - درآمد بی‌سابقه واردات موبایل در ایران پس از اجرای طرح رجیستری
اشتراک

درآمد بی‌سابقه واردات موبایل در ایران پس از اجرای طرح رجیستری

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

علی اکبر پوراحمدنژاد، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در مورد تاثیر اجرای طرح رجیستری در وضعیت قاچاق تلفن همراه و واردات موبایل گفت پس از طرح رجیستری، درآمد کشور از محل واردات موبایل در سال ۹۶ به اندازه‌ای بود که چنین درآمدی در تاریخ کشور در این بخش بی‌سابقه بوده و جهش قابل توجهی داشته است. وی در ادامه افزود:

با اجرای طرح رجیستری، زمینه مصرف گوشی های تلفن همراه قاچاق از بازار گرفته شد و صرفه اقتصادی قاچاق موبایل از بین رفت. آمارهای موجود نشان می‌دهد قاچاق گوشی های برندهایی که مشمول طرح رجیستری شدند تقریبا به صفر رسیده است. پیش‌بینی می‌شود با تکمیل اجرای طرح رجیستری، دیگر شاهد قاچاق موبایل نباشیم.

پوراحمدنژاد اظهار کرد پس از اجرای طرح رجیستری بخش زیادی از تلفن‌های همراهی که به صورت قاچاق و غیر قانونی وارد کشور شده بودند، نتوانستند وارد بازار شوند. این گوشی‌ها یا برای طی کردن روند قانونی، اظهار شدند و یا شرایط بازگرداندن آن‌ها مهیا شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران همچنین گفت تا امروز مشکل خاصی در حوزه رجیستری گزارش نشده و تنها اشکالات جزئی در حوزه گوشی های مسافرتی وجود داشت که برطرف شد. اخیرا در بازدیدی که از فرودگاه امام خمینی داشتیم دیدیم که خوشبختانه به دلیل اطلاع‌رسانی مناسب، مشکل خاصی به وجود نیامده است. طبق ضوابط موجود در طرح رجیستری، مسافرانی که از خارج از کشور وارد ایران شده و قصد اقامت بیش از یک ماه در کشورمان را دارند باید گوشی های تلفن همراه خود را در سامانه‌ی تعیین شده ثبت کنند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 82017TechnoYab QR Code For: درآمد بی‌سابقه واردات موبایل در ایران پس از اجرای طرح رجیستری

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *