13960821002428110569263 - خودروهای بدون معاینه فنی جریمه سنگینی خواهند شد
اشتراک

خودروهای بدون معاینه فنی جریمه سنگینی خواهند شد

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

با توجه به شروع فصل سرما و جهت رویارویی با پدیده وارونگی و مقابله با آلودگی هوا، طرح سراسری کاهش برای برخورد با خودروهای فاقد مجوز لازم جهت تردد در شهر تهران از روز سه شنبه اول آبان ۹۷ اجرایی می‌شود. در این طرح که در سراسر پایتخت برگزار شده است، خودروهای بدون معاینه فنی در هر ساعت از شبانه‌روز ۵۰ هزارتومان جریمه خواهند شد. البته این جریمه توسط دوربین‌های نیروی انتظامی نیز انجام می‌شود.

6864005 677 620x382 - خودروهای بدون معاینه فنی جریمه سنگینی خواهند شد

شرایط تردد خودروهای فاقد معاینه فنی

علی پیرحسین لو، مشاور معاون شهردار تهران در خصوص وضعیت خودروهای نو اظهار کرد علاوه بر اینکه خودروهای دارای معاینه فنی معتبر قادر به تردد در سطح شهر هستند، بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی خودروهایی که ۴ سال یا کمتر از تاریخ ساختشان گذشته باشد نیز می‌توانند در شهر تردد کنند و به دریافت معاینه فنی نیازی نخواهند داشت. البته ما بر این باوریم که چنین قانونی صحیح نیست، چرا که در حدود یک سوم خودروهای تازه تولید شده، زمانی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند با تست‌های انجام شده مردود می‌شوند که این موضوع نشان‌دهنده ضعف این خودروها است.

طرح سراسری کاهش (کنترل آلودگی هوای شهر) شامل تمامی خودروها و وسایل نقلیه شهر تهران می‌شود و در صورتی که هر وسیله نقلیه‌ای نظیر اتوبوس، کامیون، خودروهای شخصی، نظامی و دولتی بدون معاینه فنی در سطح شهر تردد کنند، با مبلغ ۵۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 89593 TechnoYab QR Code For: خودروهای بدون معاینه فنی جریمه سنگینی خواهند شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *