88c8b531 9ac4 4d9e 86ae e8ed362da5a5 - راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ
اشتراک

راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: علمی

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که اینترنت برقراری ارتباط میان تمام مردم جهان را میسر کرده است. هر فرد در هر نقطه‌ای می‌تواند تجربه‌های خود را به راحتی با دیگران در میان بگذارد. گاهی اوقات استفاده از تجربیات دیگران بهترین راه برای صرفه‌جویی در زمان است. به‌عنوان مثال یاد گرفتن تکنیک‌هایی برای افزایش سرعت یادگیریمسائل سخت، کمک می‌کند نه تنها درک بهتری از موضوع پیدا کنیم بلکه در زمان کمتری آن را یاد بگیریم.

شخصیت‌های شناخته شده و معروفی مانند آلبرت اینشتین، ریچارد فاینمن همکار اینشتین و برنده جایزه‌ی نوبل فیزیک و همچنین ایلان ماسک، کارآفرین معروف، تجربیات خود را در مورد راه‌های افزایش سرعت یادگیری با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند.

۱- آلبرت اینشتین: از خودتان لذت ببرید

7d7d3ccc dfea 4d32 850b 0761ce2d2ba8 - راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ

اینشتین، تصور ما نسبت به دنیای اطرافمان را تغییر داده است اما کار سخت، مانع از این نشد که از کارش لذت نبرد. او معتقد بود جهش‌های فکری و سرگرمی با هم در ارتباط هستند و هرقدر بیشتر از یادگرفتن لذت ببرید، اطلاعات با سرعت بیشتری در ذهنتان ماندگار شده و دستیابی به موفقیت محتمل‌تر می‌شود.

اینشتین در سال ۱۹۱۵ در نامه‌ای به هانس آلبرت، پسر خود که قصد داشت نوازنده‌ی حرفه‌ای پیانو شود نوشت: «بسیار خوشحالم که از نواختن پیانو لذت می‌بری و آهنگ‌هایی را می‌نوازی که تو را خشنود می‌سازند. وقتی به انجام کاری مشغول می‌شوی که گذر زمان را احساس نمی‌کنی یعنی از آن لذت می‌بری و این بهترین راه یادگیری است. من نیز گاهی اوقات به‌اندازه‌ای در کار غرق می‌شوم که فراموش می‌کنم ناهار بخورم.»

۲- ریچارد فاینمن: موضوع مورد نظر را برای یک کودک توضیح دهید

a13429f9 d709 491e 8511 ccb49f152050 - راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ

فاینمن، فیزیک‌دان افسانه‌ای به پاس فعالیت‌های خود روی یکی از سخت‌ترین موضوع‌ها یعنی مکانیک کوانتوم برنده‌ی جایزه‌ی نوبل شد. او در رابطه با افزایش سرعت یادگیری گفته سعی کنید موضوع مورد مطالعه را به اندازه‌ای ساده کنید که حتی برای یک کودک هشت ساله نیز قابل درک باشد. او گفته است:

«زمانی که ایده‌ای را از ابتدا تا پایان به زبان ساده و قابل فهم برای بچه‌ها مطرح می‌کنید مجبور می‌شوید مفهوم موضوع را بهتر درک کرده و با یک مثال قابل فهم درک آن را راحت کنید. پس باید از کلمات عمومی استفاده کرده و ایرادهای خود را در فهم موضوع پیدا کنید.»

۳- ایلان ماسک: دانش را مانند یک درخت در نظر بگیرید

88fe37b9 6e32 49d4 b687 fa148b0a6149 - راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ

اینشتین به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین نوابغ دنیا شناخته می‌شود و فاینمن نیز فیزیک‌دانی برجسته و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل است. اما زمانی که صحبت از یادگیری سریع به میان می‌آید، ایلان ماسک یکی دیگر از افرادی است که شاید عملکرد بهتری از فیزیک‌دانان پیش از خود داشته است. او نحوه‌ی پرداخت آنلاین را در سراسر دنیا تغییر داده، صنعت خودروسازی را متحول کرده و قصد دارد تا چند سال آینده رویای ورود بشر به مریخ را به واقعیت تبدیل کند و این نشان‌دهنده‌ی وسعت باورنکردنی دانش او است.

ایلان ماسک چگونه توانست در رشته‌های مختلف دانش کسب کند؟ او معتقد است تمام مردم بیشتر از چیزی که فکر می‌کنند توانایی یادگیری دارند و گفته است: «دانش را به‌عنوان یک درخت معنایی در نظر بگیرید. پیش از هر چیزی باید مفاهیم اولیه یعنی تنه‌ی درخت و شاخه‌ی ضخیم را درک کنید سپس باید سراغ یادگرفتن جزئیات یعنی برگ‌های درخت بروید، در غیر این صورت برگ‌ها شاخه‌ای برای اتصال نخواهند داشت.»

منبع INC


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 88367 TechnoYab QR Code For: راه‌های افزایش سرعت یادگیری از نگاه افراد مشهور تاریخ

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *