گران-ترین-شهرهای-آسیا-نظر-هزینه-زندگ
1 52 - گران ترین شهرهای آسیا از نظر هزینه زندگی کدامند
اشتراک

گران ترین شهرهای آسیا از نظر هزینه زندگی کدامند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

۵۳۷ شهر در سراسر دنیا از نظر شاخص هزینه زندگی در سال ۲۰۱۸ میلادی طبقه‌بندی شده‌اند و تهران نیز در بین ۵۰۰ شهر گران جهان قرار گرفت. در این مطلب قصد داریم گران ترین شهرهای آسیا را معرفی کنیم.

پایگاه اطلاعاتی جهانی نامبئو (Numbeo)، شاخص هزینه زندگی در سال ۲۰۱۸ را در شهرهای سراسر دنیا بررسی و طبقه‌بندی کرده و بر اساس آن، دبی (امارات) با شاخص ۷۲.۵۸ به عنوان گران ترین شهر خاورمیانه معرفی شد و در بین ۵۴۰ شهر گران جهان در جایگاه ۲۱۰ قرار گرفته است. شهرهای دوحه (قطر) با شاخص ۶۶.۱۲، بیروت (لبنان) با شاخص ۶۵.۰۳، ابوظبی (امارات) با شاخص ۶۴.۹۷ و شارجه (امارات) با شاخص ۵۹.۳۸ در رده‌های بعدی گران ترین شهرهای خاورمیانه جای گرفته‌اند.

2 36 - گران ترین شهرهای آسیا از نظر هزینه زندگی کدامند

شهرهای ژاپنی در صدر گران ترین شهرهای آسیا

در مجموع، شهرهای کیوتو (ژاپن) با شاخص ۱۰۰.۳۳، توکیو (ژاپن) با شاخص ۹۳.۸۱ و سنگاپور با شاخص ۹۱.۴ گران ترین شهرهای آسیا هستند. نام تهران نیز در میان گران ترین شهرهای آسیا و جهان دیده می‌شود و پایتخت کشورمان با شاخص ۳۷.۵۳ در رده ۴۷۳ جهان قرار دارد. طبق این گزارش، هزینه زندگی در تهران ۶۲.۴۷ درصد کمتر از نیویورک است.

3 25 - گران ترین شهرهای آسیا از نظر هزینه زندگی کدامند

ارزان ترین شهرهای آسیا نیز همگی در هند هستند. تیرووانانتا پورام با شاخص ۲۰.۸۶، ناوی بمبئی با شاخص ۲۳.۴۴، کومباتور با شاخص ۲۴.۶۱، کوچی با شاخص ۲۴.۶۵ و ویزاخاپاتنام با شاخص ۲۴.۶۶ کمترین شاخص هزینه زندگی را در آسیا دارند.

شاخص هزینه زندگی از پارامترهایی مانند هزینه اجاره، شاخص مواد خوراکی، شاخص هزینه رستوران و قدرت خرید محلی تشکیل می‌شود. در این گزارش، شهر همیلتون در برمودا با شاخص ۱۴۵.۴۳ گران ترین شهر جهان است و ۴ شهر سوئیسی زوریخ، ژنو، بازل و برن در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 79208TechnoYab QR Code For: گران ترین شهرهای آسیا از نظر هزینه زندگی کدامند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *