بسته-جدید-ارزی-دولت-چه-تاثیری-بر-بازار-م
b8292acafd72142128a3481ac4b0abff XL - بسته جدید ارزی دولت چه تاثیری بر بازار موبایل می‌گذارد؟
اشتراک

بسته جدید ارزی دولت چه تاثیری بر بازار موبایل می‌گذارد؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، پیش‌بینی خود از تاثیر بسته جدید ارزی دولت بربازار موبایل را اعلام کرد. وی در این باره گفت اگر بسته جدید ارزی دولت که به تازگی اعلام شده منجر به تک نرخی شدن ارز شود و کالا به وفور در بازار موجود باشد، آنگاه شاهد بازگشت تعادل به بازار موبایل و کاهش قیمت گوشی خواهیم بود و می‌توانیم بگوییم این طرح موفق است. محبی تاکید کرد باید نرخ بازار ثانویه، نرخ اصلی ارز در کشور شود و هر واردکننده‌ای که خواست ارز دریافت کند و بتواند کالا وارد کند.

بازار موبایل در چه صورتی به تعادل می‌رسد؟

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی افزود نباید اینگونه باشد که بازار ثانویه یک نرخ و بازار آزاد یک نرخ دیگر باشد و دلار برای واردات تعلق نگیرد و کالا به سختی وارد شود، چون در این صورت بسته جدید ارزی هم تاثیری نخواهد داشت. محبی در خصوص نظر واردکنندگان گوشی و فعالان بازار موبایل در مورد این بسته گفت:

از ابتدا نیز نظر فعالان صنف این بود که ارز باید تک نرخی باشد و واردات به راحتی و درستی انجام شود. به طوری که اگر نرخ ارز در بازار ثانویه بالا رفت، قیمت جنس هم بالا برود و اگر پایین آمد قیمت کالا کاهش پیدا کند. در حال حاضر نمی‌توان گفت با بسته جدید ارزی دولت، امکان کاهش نرخ دلار به حدود ۸ هزار تومان وجود دارد یا خیر، چرا که وقتی آقای همتی، رئیس بانک مرکزی عددی برای پیش‌بینی نرخ ارز بازار ثانویه اعلام نکرد، ما هم نمی‌توانیم عددی پیش‌بینی کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد اگر دولت و مردم کمک کنند و به مقداری که واقعا ارز احتیاج دارند خرید کنند، امکان رسیدن قیمت دلار به حدود ۸ هزار تومان و حتی کمتر وجود دارد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 86457TechnoYab QR Code For: بسته جدید ارزی دولت چه تاثیری بر بازار موبایل می‌گذارد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *