00 1 - علت پیروزی فایرفاکس در مقابل رقبا در سال ۲۰۱۷ چیست
اشتراک

علت پیروزی فایرفاکس در مقابل رقبا در سال ۲۰۱۷ چیست

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

سال ۲۰۱۷ یک سال عالی برای فایرفاکس بود و در این سال توانست رقبای خود را پشت سر بگذارد تا در جایگاه اول قرار گیرد. هم اکنون این مرورگر حرف اول را در سرعت و سهم بازار می زند. اما علت این رشد ناگهانی و موفقیت این مرورگر چیست؟

کوانتوم یک قدم بزرگ برای فایرفاکس است که سرعت آن از کروم پیشی گرفته و رابط کاربری جدیدی را طراحی کرده است. اما این فقط یک بخش از موفقیت شرکت موزیلا بود. مارک میگو، معاون رئیس فایرفاکس، قبل از راه اندازی کوانتوم در ماه نوامبر، گفت: “ما پنج سال عقب ماندیم و اکنون تصمیم داریم تا به سمت جلو حرکت کنیم.” فایرفاکس کوانتوم علاوه بر سرعت بالا، قادر به حفظ حریم خصوصی و ارائه ی امنیت بالا نیز بود که این موضوع یکی از نقاط قوت آن است.

00 - علت پیروزی فایرفاکس در مقابل رقبا در سال ۲۰۱۷ چیست

از سوی دیگر ارائه ی نسخه ی Focus برای گوشی های هوشمند قدمی به سوی جلو بود. این نسخه نیز از سرعت و قابلیت های بالایی در گوشی های هوشمند برخوردار است. همچنین می توان به مسدود کردن سایت ها تبلیغاتی در نسخه های اخیر نیز اشاره کرد که برای کاربران بسیار خوشایند بوده است. تلاش های مداوم این تیم در نهایت نتیجه بخش بود و ارائه ی نسخه ی فوکوس و کوانتوم توسط این تیم، باعث قرار گرفتن در جایگاه اول شد.

productfocusherodcddbf1078cc - علت پیروزی فایرفاکس در مقابل رقبا در سال ۲۰۱۷ چیست

سرعت کوانتوم به قدری چشم گیر بود که کاربران زیادی را به سمت خود کشید و توانست مایکروسافت و گوگل را شکست دهد. این پیروزی در شرایطی بود که کمپانی های مختلف در تلاش برای افزایش سرعت مرورگرهای خود بودند. البته Chrome و Edge وعده داده اند که به زودی به ارائه ی نسخه هایی با سرعت بالا خواهند پرداخت. لازم به یادآوری است که پروژه کوانتوم به طور کلی به پایان نرسیده و تا نیمه انجام شده است، بنابراین انتظار داریم تا شاهد تحولات بیشتری در سال جدید در تمام سیستم عامل ها و پلت فرم ها باشیم.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 76616 TechnoYab QR Code For: علت پیروزی فایرفاکس در مقابل رقبا در سال ۲۰۱۷ چیست

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *