1 131 620x413 - اپلیکیشن های واتس اپ و تلگرام در فرانسه هم ممنوع می‌شوند
اشتراک

اپلیکیشن های واتس اپ و تلگرام در فرانسه هم ممنوع می‌شوند

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: کسب و کار

پس از ایران و روسیه، این بار نوبت به فرانسه رسید تا به جنگ تلگرام برود. این روزها جنجال‌های زیادی بر سر مسائل امنیتی و افشای اطلاعات کاربران به خصوص در فیس بوک به وجود آمده که باعث شده کشورهای مختلف حساسیت بیشتری در مساله شبکه های اجتماعی و پیام رسان‌ها پیدا کنند. حالا وزارت امنیت دیجیتال فرانسه اعلام کرده که می‌خواهد پیام رسان‌هایی که ممکن است توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی مورد کنترل و نظارت قرار بگیرد را ممنوع اعلام کند.

2 75 - اپلیکیشن های واتس اپ و تلگرام در فرانسه هم ممنوع می‌شوند

دولت فرانسه اعلام کرد تصمیم دارد یک پیام رسان کاملا امن و رمزنگاری شده داخلی را در این کشور توسعه بدهد تا وزیران و مقامات بلندپایه و وزاری این کشور از پیام رسان های خارجی مانند واتس اپ و تلگرام استفاده نکنند و بتوانند بدون داشتن هیچ نگرانی امنیتی خاصی به راحتی گفتگو و تبادل اطلاعات کنند.

منیر محجوبی، سخنگوی وزارت دیجیتال فرانسه در این رابطه اظهار کرد:

با این که اکنون وزیران دولت و مقامات بلندپایه فرانسه از پیام رسان‌های امنیتی خاصی استفاده می‌کنند، اما برخی از آن‌ها نیز از اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفداری مانند واتس اپ و تلگرام بهره می‌برند و این موضوع، احتمال افشای اطلاعات محرمانه‌ی آن‌ها و نظارت و دسترسی نهادهای امنیتی آمریکا و روسیه را افزایش می‌دهد.

منیر محجوبی در ادامه افزود امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز به استفاده از پیام رسان تلگرام علاقه دارد و احتمالا در آینده نزدیک، مقامات فرانسوی باید با این پیام رسان خداحافظی کنند. پیام رسان واتس اپ نیز یک اپلیکیشن ایمن و رمزنگاری شده است، اما این اپلیکیش از چند سال پیش تحت مالکیت فیس بوک قرار گرفته و ممکن است ماجرای رسوایی فیس بوک و افشای اطلاعات و نادیده گرفتن حریم شخصی کاربران توسط این شبکه اجتماعی، بر روی واتس اپ نیز تاثیر بگذارد و نگرانی‌هایی را ایجاد کند.

تلگرام در فرانسه فیلتر نمی‌شود

سخنگوی وزارت دیجیتال فرانسه همچنین تاکید کرد که این امر ارتباطی به کاربران عادی و عموم مردم ندارد و قرار نیست برای مردم عادی فرانسه، محدودیتی در رابطه با استفاده از واتس اپ و تلگرام اعمال شود. بنابراین واتس اپ و تلگرام در فرانسه فیلتر نمی‌شوند، بلکه فقط مقامات بلندپایه‌ی دولتی باید از یک پیام رسان بومی رمزنگاری شده به جای آن‌ها استفاده کنند.

به تازگی، دولت روسیه اقدام به فیلترینگ تلگرام کرده است. پاول دوروف، مدیر و موسس تلگرام که خودش هم اهل روسیه است، به شدت تحت فشار دولت روسیه قرار گرفته تا اطلاعات کاربران را به نهادهای امنیتی بدهد، اما دوروف گفته حریم شخصی و اطلاعات کاربران به هیچ وجه فروشی نیست و تسلیم خواسته‌های آن‌ها نخواهد شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 82556 TechnoYab QR Code For: اپلیکیشن های واتس اپ و تلگرام در فرانسه هم ممنوع می‌شوند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *