1 56 - کدام کشورها خریدار ماشین های ایرانی هستند؟
اشتراک

کدام کشورها خریدار ماشین های ایرانی هستند؟

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: خودرو

در سال ۱۳۹۶ کمتر از ۲ هزار خودروی داخلی به کشورهای مختلف که عموما کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند صادر شده است. در ادامه، جزئیات آمار صادرات خودروی ایران و کشورهای خریدار آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

طبق آمار منتشر شده از صادرات خودروی ایران در سال جاری، پراید پرطرفدارترین خودروی صادراتی ایران به مقاصدی مانند عراق است. در این آمار که به ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ مربوط می‌شود، در سال جاری تعداد ۱۸۹۱ دستگاه خودروی تولید داخل از طریق گمرکات ایران به کشورهای مختلف خارجی صادر شده است.

عراق، اصلی‌ترین مقصد صادرات خودروی ایران

لبنان، عراق و ارمنستان از جمله کشورهای خریدار خودروهای ایرانی هستند. در آذرماه امسال، تعداد ۹۵ دستگاه خودروی برلیانس و پیکاپ از طریق گمرک تهران به لبنان صادر شد. پراید نیز در تعداد بالا به کشورهایی چون عراق صادر می‌شود، اما صادرات ایران به کشور افغانستان بیشتر از نوع قطعات خودرو است و در این کشور همسایه، حضور پررنگی از نظر فروش خودرو نداریم.

جالب‌ترین بخش آمار منتشر شده توسط گمرک ایران، صادر کردن خودروی پژو ۲۰۰۸ به کشور مادر آن است. طبق جدول منتشر شده در مهرماه امسال، ۳ دستگاه پژو ۲۰۰۸ از گمرک غرب تهران به فرانسه صادر شد و همچنین در آبان‌ماه ۹۶ نیز ۱۸ دستگاه خودروی سمند سورن به ارزش ۱۲۳ هزار دلار به کشور ارمنستان صادر شده است.

آمار صادرات خودروی ایران در سال ۹۶ در حالی عدد کمتر از ۲ هزار دستگاه خودرو را نشان می‌دهد که در طول این مدت و با وجود مشکلات بسیاری که وجود داشت، از جمله بسته بودن سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی، حدود ۵۷ هزار دستگاه خودروی خارجی وارد کشورمان شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 77250 TechnoYab QR Code For: کدام کشورها خریدار ماشین های ایرانی هستند؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *