b739b2617343a601b46b43f0222b4028 XL - کدام کنسول بازی بیشترین فروش را دارد؟
اشتراک

کدام کنسول بازی بیشترین فروش را دارد؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سونی, مایکروسافت

آمار فروش کنسول پلی استیشن ۳ در طول نزدیک به ۱۰ سال، ۸۰ میلیون عدد برآورد شده است. این کنسول نسل هفتمی که تنها رقیب کنسول XBOX 360 بود، چند ماه پیش از خط تولید و پشتیبانی سخت افزاری شرکت سونی خارج شد. پس از آن  کاربران هر چه بیشتر به سمت کنسول جدید این شرکت با نام Playstation 4 در حرکت بودند. اینک سونی پرده از فروش کنسول بازی پلی استیشن ۴ برداشته است.

طبق آخرین گفته های کمپانی سونی، این شرکت موفق به فروش بیش از ۷۰ میلیون دستگاه Playstation 4 شده است. در نتیجه فروش کنسول پلی استیشن ۴ تا کنون نزدیک به فروش تمامی کنسول های پلی اشتیشن ۳ در طول تاریخ آن بوده است. این تعداد کنسول (PS4) در طول ۴ سال عرضه این محصول به فروش رسیده که شاید میزان فروش آیفون های اپل در ۳ ماه پایانی سال با احتساب تعطیلات باشد. با این وجود ۷۰ میلیون دستگاه، یک موفقیت بزرگ برای یک کنسول بازی به شمار می رود. از زمان عرضه در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳، سونی ۷۰.۶ میلیون کنسول PS4 فروخته است، این رقم شامل PS4، PS4 Slim و PS4 Pro است. با این وجود جالب است بدانید که کنسول بازی پلی استیشن ۲ با فروش بیش از ۱۵۵ میلیون دستگاه، پر فروش و پر طرفدار ترین کنسول بازی در تاریخ خود بوده است.

ps4pro1l - کدام کنسول بازی بیشترین فروش را دارد؟

کمپانی سونی در ادامه این گزارش به فروش بیش از ۶۱۷ میلیون بازی PS4 تا کنون اشاره کرده و تعداد عینک های واقعیت مجازی این کنسول نیز ۲ میلیون دستگاه تا به امروز بوده است. با وجود آنکه مایکروسافت تا کنون به آمار فروش کنسول XBOX ONE اشاره نکرده است، اما برآورد می شود که این شرکت نیز تا کنون بین ۲۵ الی ۳۵ میلیون کنسول ایکس باکس وان را راهی بازار کرده و به فروش رسانده است. هدف سونی، رساندن فروش کنسول بازی PS4 به ۱۰۲ میلیون دستگاه است. شایان ذکر است که کنسول های بازی، بیشترین بخش فروش این شرکت را به خود اختصاص داده اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 75065 TechnoYab QR Code For: کدام کنسول بازی بیشترین فروش را دارد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *