36f07dfe 5c5d 4bfe b53d 0099e84b0c6c - چرا استقبال از آیفون 10 کم بود؟
اشتراک

چرا استقبال از آیفون ۱۰ کم بود؟

نویسنده: سعیدی تاریخ: دسته بندی: اپل

علی رغم گزارشات مالی تحسین برانگیز اپل و خبر از سوددهی فوق العاده، فروش آیفون ۱۰ کمتر از آن چیزی بوده که بسیاری از موسسات معتبر از قبیل «جی پی مورگان» پیش بینی می کردند.

موسسه تحقیقاتی «پایپر جافری» به منظور بررسی علت عدم استقبال کافی خریداران از آیفون ۱۰، یک نظر سنجی را بین ۱۵۰۰ نفر از کاربران اپل برگزار کرده و از آنها خواسته دلایل عدم خرید آیفون ۱۰ را بیان کنند.

بر این اساس ۳۱ درصد قیمت بالای این اسمارت فون را دلیل آن بیان کرده اند که برای مدل با حافظه ۶۴ گیگابایتی برابر ۹۹۹ و مدل با حافظه ۲۵۶ گیگابایتی ۱۱۴۹ دلار است.

۸ درصد از این افراد به کوچک بودن نمایشگر پرچمدار جدید اشاره کرده و ۴۴ درصد نیز از موبایل فعلی خود راضی بوده اند. ۱۷ درصد باقیمانده نیز دلیل دیگری برای عدم خرید آیفون ۱۰ داشته اند.

بر اساس شایعاتی که تا کنون منتشر شده، کمپانی کوپرتینویی برای حل این مشکلاتدر سال ۲۰۱۸ برنامه هایی دارد. این کمپانی احتمالا برای کاهش قیمت به دنبال تولید آیفون ۹ است که علی رغم برخوداری از دوربین TrueDepth، قابلیت شناسایی چهره، بریدگی نمایشگر و صفحه نمایش بدون حاشیه ۶.۱ اینچی با پنل LCD؛ فاقد دوربین دوگانه و ۳D Touch است.

iphones 2018 kgi 1 - چرا استقبال از آیفون 10 کم بود؟

اگر شایعات موجود پیرامون توسعه آیفون SE 2 درست از آب درنیاید، آیفون ۹ احتمالا اقتصادی ترین مدل میان آیفون های ۲۰۱۸ خواهد بود.به گفته مینگ چی-کو، تحلیلگر موسسه امنیتی KGI برای کسانی که نمایشگر آیفون ۱۰ را به اندازه کافی بزرگ نمی دانند، آیفون Xs با صفحه نمایش ۶.۵ اینچ و پنل OLED در راه است که از تمام قابلیت های آیفون ۱۰ نیز بهره می برد.

تحلیلگران این موسسه مدعی شده اند که اپل احتمالا در سال میلادی جاری نیازهای کاربران مذکور را مرتفع کند اما این پروسه باعث تاخیر در عرضه برخی مدل ها شده و به همین دلیل در سال مالی جاری حدود ۲۲۶.۳ میلیون دستگاه را به فروش خواهد رساند که ۳.۷ میلیون کمتر از پیش بینی های قبلی است.


دسترسی آسان به این مطلب:
https://technoyab.com/?p= 80379 TechnoYab QR Code For: چرا استقبال از آیفون ۱۰ کم بود؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *